شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود، شرکتی است که معمولا از 2 نفر اعضاء شرکت تشکیل شده است. این شرکت از شرکتهای تجاری میباشد که هدف آآن انجام امور تجاری است.

این شرکت یکی از هفت نوع شرکت های تجاری است  که طبق ماده 20 قانون تجارت بیان گردیده است.شركت با مسئوليت محدود شركتی است كه بين دو يا چند نفر برای امور تجارتی تشكيل شده و هر يك از شركاء بدون اينكه سرمايه به سهام و قطعات سهام تقسيم شده باشد فقط تا ميزان سرمايه ی خود در شركت مسئول قروض و تعهدات شركت است.
به بیان سلیس تر ، شرکت مسئولیت محدود شرکتی است که با حداقل تعداد دو شریک قابل ثبت در مرجع ثبت شرکت ها می باشد مسئولیت شرکاء تا میزان سرمایه ای است که به شرکت آورده اند یعنی اگر شرکت ورشکسته شود فقط تا میزان سرمایه ای که به شرکت آورده اند مسئول می باشند و طلبکاران نمیتوانند بدهی های خود را از دارایی و اموال شخصی شرکای شرکت مطالبه کنند ، حتی اگر سرمایه شرکت کفاف دیون طلبکاران را ندهد.

در اسم شركت بايد عبارت (با مسئوليت محدود) قيد شود و الا آن شركت در مقابل اشخاص ثالث ، شركت تضامنی محسوب و تابع مقررات آن خواهد بود. اسم شركت نبايد متضمن اسم هيچيك از شركاء باشد والا شريكی كه اسم او در اسم شركت قيد شده در مقابل اشخاص ثالث حكم شريك ضامن در شركت تضامنی را خواهد داشت. یکی از راه های تشخیص شرکت ها نحوه نام گذاری آن است ، درمورد شرکت با مسئولیت محدود نیز همانند سایر شرکت ها بردن نام شرکت بسیار ضروری است از این باب که اگر نام شرکت درست ثبت نشود ماهیت شرکت متفاوت میشود ، میزان مسئولیت شرکاء ونحوه انحلال  و ورشکستگی آن متفاوت میشود. کلمه شرکت با مسئولیت محدود حتما باید در نام شرکت ذکر شود در غیر این صورت مسئولیت شرکاء در برابر طلبکاران مانند شرکت تضامنی محسوب می گردد . بطور مثال : شرکت سرآمد گستر فردا (با مسئولیت محدود)

Previous
Next

 

 

شرکت سهامی

شرکت سهامی، شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است.

و بر اساس ماده ۲ اصلاحی قانون تجارت ایران

شرکت سهامی شرکت بازرگانی محسوب می‌شود ولو اینکه موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد.

شرکت سهامی خاص، شرکتی سهامی است که حداقل سرمایه آن یک میلیون ریال است و سرمایه آن منحصراَ از طرف موسسین تامین می شود. در شرکت سهامی خاص، تشکیل مجمع موسسین، برخلاف شرکت سهامی عام ، الزامی نیست. ولی مانند شرکت سهامی عام ، آورده های غیرنقد باید طبق نظر کارشناسان رسمی وزارت دادگستری ارزیابی شود و نمی توان آن ها را به مبلغی بیش از ارزیابی کارشناس مذکور قبول کرد.

استعلام نام برند و شرکت

در این مجموعه ، استعلام نام شرکت و برند شما عزیزان  توسط کارشناسان ثبتی خبره و کارآزموده موسسه حقوقی آینده نگر در کمترین زمان ممکن  و با کمترین هزینه صورت میگیرد. پس از استعلام نام شرکت، شما عزیزان با طیب خاطر میتوانید شرکت خود را با نام دلخواه خود به ثبت برسانید. عزیزانی که قصد استعلام نام تجاری مورد نظر خود را دارند میتوانند از کارشناسان ثبتی موسسه آینده نگر بهره گیرند و با اطمینان خاطر و با صرف کمترین وقت و کمترین هزینه نام تجاری محبوب خود را به ثبت رسانند . استعلام نام تجاری مد نظر شما از آن جهت ضروری میباشد که چنانچه استعلام صورت نگیرد شما به ازای هربار اظهارنامه کردن برند ناچار به پرداخت هزینه قانونی اداره مالکیت معنوی و هزینه حق الوکاله میباشید . بنابراین ما به شما پیشنهاد میکنیم اول اقدام به استعلام نمایید سپس برند خود را به ثبت برسانید.

name sherkat-ayandehnegar

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام شرکت اولین پروسه ثبت شرکت میباشد که البته باید بدان توجه بسیاری شود چراکه معرف شرکت است .  باید توجه داشته باشید حداقل دو سیلاب از نام پیشنهادی شما با اسمی دارای سابقه متفاوت باشد. برای نام شرکت اسامی باید طبق الویت شما باشد و شما حداقل 5 الویت به ترتیب اسامی که انتخاب کردید به کارشناسان مجرب ما اعلام کنید و همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب نام شرکت شما میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

 

 

مدارک هویتی کلیه اعضاء هیات مدیره و مدیرعامل

تعیین شخص یا اشخاصی که دارای حق امضاء هستند

کد پستی شرکت

مدت ثبت شرکت: 1 الی 2 روز طول مدت تائید نام شرکت

 1 هفته کاری جهت تاسیس شرکتموسسه حقوقی ثبتی آینده نگر

پشتیبانی

تهران ، میدان رسالت ، خیابان سلمان طرقی ، پلاک 6 ، واحد 6

77446620 021

02122974857

09196488488

09125879123

09127333652

info@adlsan.com

ارتباط با مدیریت
درباره آینده نگر

قوانین آینده نگر

لینک های مهم

دارایی

بیمه 

معاملات فصلی

لیست حقوق 

ارزش افزوده 

اظهارنامه 

کد اقتصادی 

ثبت شرکت 

دفاتر قانونی 

ثبت برند

بررسي اعتبار گواهينامه‌ثبت‌نام